Навіщо потрібен статичний (постійний) IP адреса і його переваги

Два види ip адресс

Багато хто знає про те, що таке IP-адрес і для чого він потрібен. Це унікальна адреса, яка визначає комп'ютер або домен в Інтернеті. Але куди менше людей знають, що IP-адресси бувають двох видів: статичні и динамічні.Статичні (постійні, незмінні, а іноді також «статичні», як примудряються назвати його деякі користувачі) адреса задається в настройках пристрою або призначається провайдером, так би мовити, назавжди. Він не може бути присвоєний іншому пристрою і не змінюється з плином часу.

 

Динамічний ip адрес

Динамічний (непостійний, змінюваний) теж призначається провайдером, однак на обмежений термін. Через деякий час цю адресу замінюється на інший, потім на третій і т.д.

 

Здавалося б, динамічний адресу вельми зручний. Наприклад, ваш IP стає складніше визначити, що потенційно підвищує рівень безпеки і ускладнює для хакерів завдання відстежити і атакувати ваш комп'ютер. Якщо вас «забанили» на якомусь сайті по IP-адресу, через деякий час ви знову зможете на нього зайти.

 

Статичная ip адресса, і її переваги

Однак не все так просто. Статичний адреса дозволяє однозначно прив'язати користувача до мереж. Це, в свою чергу, дозволяє організувати віртуальний захищений канал, побудувати локальну мережу і вирішувати багато інших завдань, пов'язані з інформаційними технологіями. Інша перевага статичних адрес – наявність мережевих сервісів, до яких відбувається звернення зовні з Інтернету.

 

Со статическим адресою простіше створити власний сервер, наприклад, FTP. Для багатьох користувачай преимуществом является то, что статичніадреси краще підходять для роботи в пірінгових мережах типу торрентів. Нарешті, існують сайти і сервіси, які в обов'язковому порядку вимагаютьстатический IP. Неудивительно, что статический  мае своїпереваги, особливо в рамках компаній.

 

Виділення статического IP-адреса –це завдання провайдера, причому нестандартна і створює додаткове навантаження на його потужності (в силу обмеженого числа вільних IP-адресов), тому в більшості випадків ця послуга є платною.

 

У кожному конкретному випадку тільки користувач може определить, потрібен йому таку адресу чи ні. Якщо говорити про якість або швидкості зв'язку, то міжстатистическими і динамічними адресами різниці немає.

 

Як визначити до якого типу відноситься Ваш IP адреса

Сервис whoer.net дозволяє визначити, до якого типу (статичному або динамічному) ставитися ваш IP. Спробуйте кілька разів зайти на сайт, попередньо скинувши Інтернет з'єднання. Якщо кожен раз сервіс показує один і той же IP, то ви володар статичної адреси. Якщо адреси змінюються – провайдер призначає динамічний діапазон.

(с)http://vpnhook.com/zachem-nuzhen-staticheskiy-ip-i-ego-preimushestva/